2017. aasta kevadel uue, eelkõige linnuhuvihariduse ja teaduspõhise eesmärgi ning sisu saanud Linnuvaatleja pakub teavet nii lindudega seotud Eesti sündmuste kohta kui ka ülevaateid maailmas toimuvast. Linnuvaatleja leht on mõeldud nii neile, kellel linnu- või loodusehuvi alles tekkimas, aga ka kõikidele, kellel linnuvaatlemine ja ornitoloogia juba silma särama pannud.

Linnuvaatleja sai alguse 2012. aastal, kui Margus Ots kajastas samanimelises veebipäevikus kogu aasta kestnud lindude vaatlemist (nn Big Year). Siis, juba viis aastat tagasi vaadeldud 276 liiki püsib tänaseni Eestis ühe kalendriaasta jooksul vaadeldud linnuliikide rekordina.

Linnuvaatleja kodulehte toimetab üle 30 aasta linde vaadelnud ornitoloog Margus Ots, kes on muuhulgas Eesti Ornitoloogiaühingu juures tegutseva linnuharulduste komisjoni esimees ja bongareid koondava klubi Estbirding üks asutajatest.

Linnuvaatleja teadusuudiseid toimetab Tartu ülikooli linnuökoloogia teadur Marko Mägi. Veebilehte teeb ja haldab ning määramisvõistlust korraldab Hannes Margusson. Linnuvaatleja uudiseid ja teadusuudiseid keeletoimetab Sigrid Ots. Lisaks toetavad Linnuvaatlejat nii oma teadmiste kui ka fotodega mitmed head sõbrad ja ühise eesmärgi nimel tegutsevad looduse, teaduse ning huviharidusega seotud inimesed.

Teave:
Margus Ots, MTÜ Linnuvaatleja juhatuse liige
info/at/linnuvaatleja.ee