Linnuvaatleja pakub ülevaateid lindudega seotud uuematest ja põnevamatest sündmustest ning teadusuuringutest nii Eestis kui ka maailmas. Linnuvaatleja leht on mõeldud nii neile, kellel linnu,- looduse- või teadushuvi alles tekkimas, kui ka kõikidele, kellel linnuvaatlemine ja ornitoloogia juba silma särama pannud. Linnuvaatleja lehel ilmunud uudiseid kajastatakse Eesti suuremates meediaportaalides, sealhulgas ERRi teadusuudiste portaalis Novaator.

Linnuvaatleja vastutav toimetaja on üle 30 aasta linde vaadelnud ornitoloog Margus Ots, kes on muuhulgas Eesti Ornitoloogiaühingu juures tegutseva linnuharulduste komisjoni esimees ja bongareid koondava klubi Estbirding üks asutajatest.

Linnuvaatleja teadusuudiseid toimetab Tartu ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi linnuökoloogia teadur Marko Mägi. Veebilehte teeb ja haldab ning määramisvõistlust korraldab Hannes Margusson. Linnuvaatleja kodulehe uudiseid ja teadusuudiseid keeletoimetab Sigrid Ots. Lisaks toetavad Linnuvaatlejat oma teadmiste ja fotodega mitmed head sõbrad ning ühise eesmärgi nimel tegutsevad looduse, teaduse ning huviharidusega seotud inimesed.

Linnuvaatleja sai alguse 2012. aastal, kui Margus Ots kajastas samanimelises veebipäevikus kogu aasta kestnud lindude vaatlemist (nn Big Year). Siis, juba viis aastat tagasi vaadeldud 276 liiki püsib tänaseni Eestis ühe kalendriaasta jooksul vaadeldud linnuliikide rekordina. 2017. aasta kevadel sai Linnuvaatleja uue, eelkõige teaduspõhise ja linnuhuviharidusliku eesmärgi ning sisu.

Teave:
Margus Ots, MTÜ Linnuvaatleja juhatuse liige
info/at/linnuvaatleja.ee