Birding Estonia

Uku Paal & Margus Ots
2020 • ISBN 978-9949-460-31-1
176 pp. 150 × 205 mm

Põhjalikust Eesti parimaid linnualasid käsitlevast ingliskeelsest raamatust “Birding Estonia” on nüüd ilmunud täiendatud trükk. Raamatus on 2020. aasta septembri seisuga täpsustatud muuhulgas juhiseid linnuvaatluskohtadele jõudmiseks ja täiendatud vaatlusalade kaarte. Ka on võrreldes raamatu esmatrükiga 2018. aastal uuendatud Eestis kohatud linnuliikide nimestik ning arvukushinnangud.

Raamat sisaldab üksikasjalikku teavet 106 Eesti parima linnuvaatluskoha, seal vaadeldavate võimalike liikide ning külastusaegade kohta. 68 GPS koordinaatide ja detailsete juhistega varustatud illustratiivset kaarti ning autorite poolt välja pakutud reisimarsruudid hõlbustavad linnuvaatlusretke kavandamist nii algajal kui ka kogenud huvilisel.

Raamatust leiab nõuandeid ka rände, huvipakkuva piirkonna ning mitmete Põhja- ja Ida-Euroopa liikide (näiteks väike-konnakotka, laanepüü, rohunepi, händkaku, valgeselg-kirjurähni) vaatlemiseks. Raamatu lõpus on ajakohane Eesti linnuliikide nimistu koos täpsustustega leviku, arvukuse ja fenoloogia kohta.

Raamatus olevad asjatundlikud kirjeldused, tähelepanekud ja läbimõeldult koostatud juhendid põhinevad autorite pikaajalisel linnuvaatlemise, rõngastamise, väliornitoloogia ning loodusfotograafiaga tegelemisest ja retkede juhendamisest saadud kogemusel.

Autorid

Uku Paal on vabakutseline ornitoloog ja loodusgiid, Eesti linnuharulduste komisjoni pikaajaline liige. Margus Ots on ornitoloog, Eesti linnuharulduste komisjoni kauaaegne esimees ja alates 2018. aastast Eesti Ornitoloogiaühingu juhataja. Autorid on ka Eesti ning välismaa linnuvaatlejaid koondava klubi Estbirding asutajaliikmed. Raamatu toimetaja on Mike Coleman.

Raamatu andis välja kirjastus Eesti Loodusfoto ning seda saab osta näiteks Krisostomuse raamatupoest, Eesti Ornitoloogiaühingust, Matsalu Rahvuspargi külastuskeskusest Penijõel, Tuulingu puhkemajast Haeskas või autogrammidega eksemplari autoritelt (margus.ots@gmail.com).

Soomes müüb raamatut Lintuvaruste, Hollandis Veldshop.nl, Rootsis Naturbokhandeln, Lätis Motacilla, mujal maailmas NHBS.

Raamatu esimest, 2018. aasta väljaannet on soodushinnaga võimalik osta Apollo raamatupoodidest.

Näidisleheküljed

Ingliskeelsele raamatut tutvustavale lehele