Linnuvaatleja on Eesti ja maailma linnu-uudiseid vahendav portaal, mis pakub ülevaateid lindudega seotud uuematest ning põnevamatest teadusuuringutest ja sündmustest. Kõik Linnuvaatleja kodulehel ilmuvad uudised on teaduspõhised ja põhinevad kontrollitud teabel. Linnuvaatleja lehel ilmunud uudiseid kajastavad ning vahendavad kõik Eesti suuremad meediaportaalid.

Linnuvaatleja leht on mõeldud nii neile, kellel linnu,- looduse- või teadushuvi alles tekkimas, kui ka kõikidele, kellel linnuvaatlemine ja ornitoloogia juba silma särama pannud.

Alates 2021. aasta sügisest lisandus Linnuvaatleja tegevustesse õppeprogrammide, loengute, retkede ja töötubade läbiviimine nii lasteaedadele-koolidele kui ka sõpruskondadele ning ettevõtetele.

Linnuvaatleja juht on pea nelikümmend aastat lindudega tegelenud ornitoloog Margus Ots, kes on muuhulgas Eesti Ornitoloogiaühingu juures tegutseva linnuharulduste komisjoni esimees ja bongareid koondava klubi Estbirding üks asutajatest. Margus Ots on olnud Eesti Ornitoloogiaühingu juhataja (2018-2020) ja ühingu nõukogu esimees (2000-2003 ja 2012-2017).

Linnuvaatleja teadusuudiseid toimetab Tartu ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi linnuökoloogia teadur Marko Mägi. Veebilehte teeb ja haldab ning määramisvõistlust korraldab Hannes Margusson. Linnuvaatleja kodulehel ilmuvat keeletoimetab Sigrid Ots (Keelevaatleja). Teadmiste ja fotodega toetavad Linnuvaatlejat mitmed head sõbrad ning ühise eesmärgi nimel tegutsevad looduse, teaduse ja huviharidusega seotud inimesed.

Teave:
linnuvaatleja/at/linnuvaatleja.ee