2021. aasta sügisest pakub Linnuvaatleja õppeprogramme, loenguid, töötubasid ja linnuretki nii lasteaedadele-koolidele kui ka sõpruskondadele ning ettevõtetele. Pakutavate koolituste hulgas on nii valmis-õppeprogramme kui ka neid, mille sisus saab oma sõna sekka öelda tellija.

Linnuvaatleja õppeprogrammid toetavad riiklike õppekavade õppe- ja kasvatustegevuse eesmärke ning põhimõtteid. Samuti on kõik Linnuvaatleja programmid, loengud ja töötoad teaduspõhised ning kuulajaskonda ja sihtrühma arvestavad.

Linnuvaatleja õppeprogrammid Linnud talvises aias, Linnurikas aed, Pesakastide meisterdamise töötuba, Linnuvaatleja linnuhommik ning Lindude laulud ja häälitsused pälvisid Eesti Keskkonnahariduse Ühingu (EKHÜ) läbimõeldud programmi märgise. Murakat kujutava märgise omistab ühing vaid nendele õppeprogrammidele, mis vastavad keskkonnahariduses oluliseks peetavatele kvaliteedikriteeriumitele.

Pakutavaid koolitusi, loengud ja tegevusi viivad läbi ornitoloog Margus Ots, linnuökoloog Marko Mägi ja bioloog Veljo Runnel. Juhendajate lühitutvustuse leiate, kui kerite lehte allapoole või klikite siia.

Linnuvaatleja õppeprogrammide, töötubade, koolituste ja loengutega saab tutvuda nii Linnuvaatleja lehel kui ka portaalis keskkonnaharidus.ee.

Lisateavet ja hinnapakkumist küsi aadressilt linnuvaatleja@linnuvaatleja.ee.

Margus Ots

Margus lõpetas Tartu Ülikooli loomaökoloogina. Ta on ornitoloog, kes on lindudega tegelenud peaaegu nelikümmend aastat. Margus on aastate jooksul juhendanud lugematul hulgal õppeprogramme ja praktikume ning linnu- ja loodusretki. Ta on Tartu Ülikooli loodusmuuseumi zooloogiliste kogude peaspetsialist, Linnuvaatleja juhataja ja Eesti linnuharulduste komisjoni esimees ning olnud Eesti Ornitoloogiaühingu juhataja (2018-2020) ja ühingu nõukogu esimees (2000-2003 ja 2012-2017). Margus on korraldanud mitu aasta linnu kampaaniat ning on Eesti parimaid linnuvaatluskohti tutvustavate raamatute “Eesti Linnuvaatleja teejuht” ja “Birding Estonia” kaasautor.

Margusest veel: www.etis.ee ja et.wikipedia.org/wiki/Margus_Ots.

Marko Mägi

Marko on Tartu Ülikooli linnuökoloogia teadur, Linnuvaatleja teadusuudiste toimetaja ja Eesti Ornitoloogiaühingu nõukogu aseesimees. 2019. aastal pälvis Marko riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Marko on laste loodusraamatute “Meie lapse linnuraamat” ja “Meie lapse loomaraamat” autor ning valitud mitmel korral Tartu Ülikooli tudengite poolt valdkonna parimate õppejõudude sekka.

Markost veel: www.etis.ee

Veljo Runnel

Veljo lõpetas Tartu Ülikooli entomoloogina. Ta on bioloog, kes on üle 20 aasta tegelenud nii loodushelide salvestamise kui ka teaduse populariseerimisega. Veljo on loonud loodusharidusliku portaali loodusheli.ee ning on harrastusteaduse ettevõtmise “Üle-eestiline loodusvaatluste maraton” eestvedaja. Just loodusvaatluste maratoni korraldamise ja juhtimise eest tunnustati teda 2018. aastal aasta keskkonnateo auhinnaga. 2016. aastal pälvis Veljo riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. 2020. aastal nimetati ta looduskaitsemärgi laureaadiks muuhulgas õppematerjalide koostamise eest.

Veljost veel: www.etis.ee